Pasty do zębów to niekończący się temat u mnie. Bardzo zwracam uwagę na higienę jamy ustnej zwłaszcza teraz jak od roku noszę aparat na zębach. Pasty bez fluoru już się u mnie pojawiły TU i TU przypomnę, że bez fluoru nie zawsze oznacza naturalna. Długo się zbierałam do zakupu tej pasty, o której bardzo dużo dobrego słyszałam i jestem nią zachwycona. Na początku trochę bałam się tego czarnego koloru, ale po chwili już nic nie zostaje na zębach. Przede mną inne rodzaje past tej firmy do wypróbowania i już zapełniam nimi koszyk w sklepie internetowym.
Ekologiczna naturalna pasta wybielająca z węglem drzewnym Ecodenta, 100 ml, 11,55-16,90
A dlaczego jestem nią zachwycona?
- mocny orzeźwiający miętowy zapach
- bardzo dobry skład: 97% składników pochodzenia naturalnego – w tym certyfikowane przez ECOCERT
- działa wybielająco dzięki węglowi drzewnemu niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić przez aparat
- dobrze się pieni
- delikatna dla zębów-nie niszczy szkliwa
- dobrze czyści zęby-czuć, że płytka nazębna się nie osadza
- wydajna
- trochę brudzi łazienkę-ciemne plamki są dookoła
- działa nie tylko wybielająco, ale również bakteriobójczo i zmniejsza nadwrażliwość dziąseł
Skład określony jest na 97% składników pochodzenia naturalnego plus konserwanty, które są dopuszczone do użycia w naturalnych kosmetykach. Ale mamy coś czego nie było wcześniej, czyli:
Hydrated Silica to jest uwodniona krzemionka naturalny minerał. W pastach do zębów pojawia się ze względu na właściwości ścierające i polerujące.
Sodium Pyrophosphate często nazywany Tetrasodium Pyrophosphate TSPP. Jest to syntetyczny składnik stosowany głównie w kosmetykach myjących i pastach do zębów ze względu na swoje działanie przeciw próchnicze i re mineralizujące.
Charcoal Powder, czyli węgiel aktywny. Jest substancją, która skutecznie wybiela zęby, nie uszkadzając szkliwa. Dzieje się to za sprawą pochłaniania związków garbnikowych z powierzchni zębów, które odpowiadają za nieestetyczny kolor zębów, a ich obecność spowodowana jest piciem kawy i herbaty. Więcej o węglu aktywnym TU.
Epigallocatechin Gallate organiczny związek chemiczny z grupy flawonoidów, polifenoli pochodzenia roślinnego, pochodna katechiny. Występuje w znacznej ilości w zielonej herbacie gdzie stanowi nawet 1/3 suchej masy. Jest silnym przeciwutleniaczem, 100 razy silniejszym niż witamina C i 25 razy silniejszym niż witamina E.
Mentha Arvensis (Mint) Oil olejek z liści mięty polnej. Ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne. Olejek miętowy oraz zawarty w nim mentol stosowany w kosmetykach drażnią receptory zimna obecne w skórze, wywierając wrażenie chłodu i odświeżenia.
Sodium Saccharin to syntetyczna substancja słodząca. Stosowany w pastach do zębów jako substancja zapobiegająca powstawaniu próchnicy. Wzmacnia szkliwo.
CI 77499 (Iron Oxides) magnetyt. Czarny barwnik ma właściwości regenerujące i nawilżające.
Skład: Aqua*, Glycerin*, Hydrated Silica*, Sorbitol*, Sodium Cocoyl Glutamate*, Aroma, Sodium Pyrophosphate, Charcoal Powder*, Epigallocatechin Gallate*, Mentha Arvensis (Mint) Oil*, Xanthan Gum*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Saccharin, CI 77499, CI 77266.
Super pasta. Najważniejsze, że jest bez fluoru, jest delikatna dla zębów i wybiela. Polecam 🙂
Znacie pasty Ecodenta? Jakie były Wasze pierwsze odczucia jak zobaczyłyście kolor tej pasty?
http://biotechnologia.pl/kosmetologia/wegiel-aktywny-zastosowanie-w-kosmetyce,16403
https://pl.wikipedia.org/wiki/Galusan_epigallokatechiny