Markę naturalnych kosmetyków Lily Lolo kojarzyłam jedynie z kolorówką, które uwielbiam. Więc tym bardziej ucieszyłam się, jak usłyszałam, że posiadają również kremy do twarzy idealnie stworzone pod makijaż mineralny. Krem jest nawilżający i jednocześnie chroni skórę, zawierając w swoim składzie olejki działające jako antyoksydanty. Natomiast obecność w składzie komórek macierzystych mikołajka nadmorskiego wspierają odnowę cery, dzięki czemu jest ona promienna i jędrna. Na razie możemy wybierać spośród dwóch kremów na dzień i na noc.
Naturalny nawilżający krem na dzień do cery normalnej Lily Lolo, 50 ml, 121,60 zł
Co o nim myślę:
- lekki
- szybko się wchłania
- idealnie nadaje się pod makijaż mineralny
- delikatnie nawilża (myślałam, że będzie lepsze działanie)
- bardzo dobry skład
- odżywia skórę
- wygodne opakowanie
- delikatny zapach
- może byś stosowany przez wegan
- zbyt wysoka cena
W składzie nie mamy nowości, ale dla przypomnienia opisałam parę składników:
Sorbitan Olivate i Cetearyl Olivate są to monoestry sorbitolu i oliwy z oliwek. W połączeniu tworzą naturalny system konserwujący.
Squalene to węglowodór wielonienasycony, triterpen, jest zaliczany do lipidów, nie jest jednak tłuszczem. W przemyśle kosmetycznym pozyskiwany jest najczęściej z tłuszczy roślinnych takich jak np. oliwa z oliwek. Ma cenne właściwości, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie, opóźnia procesy starzenia, działa przeciw wolnym rodnikom, spłyca zmarszczki, rozstępy i blizny. Jest emolientem, ale niezbyt tłustym i ciężkim, odżywia, poprawia nawilżenie, ujędrnia i natłuszcza skórę, jest filmotwórczy, odbudowuje płaszcz lipidowy skóry, wzmacnia ją, reguluje pracę gruczołów łojowych i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate to wyciąg z mikołajka nadmorskiego, składnik kondycjonujący skórę, działa przeciwstarzeniowo, doskonale nawilża.
Dehydroacetic Acid, czyli kwas dehydrooctowy to identyczny z naturalnymi łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku. Jest to układ wyjątkowo efektywny przeciwko grzybom, wykazuje pewna aktywność przeciwbakteryjna.
Sodium Hyaluronate to hialuronian sodu otrzymywany w sposób syntetyczny. Zapobiega wysychaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dodawany jest w celach pielęgnacyjnych, wypełniających zmarszczki, nawilżających, odmładzających, wzmacniających i poprawiających elastyczność skóry. Ma także działanie regenerujące, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry, ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. Substancja wiążąca wodę w naskórku zapobiega transepidermalnej utracie wody.
Skład: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Squalane, Benzyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tocopherol, Allantoin, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, Pelargonium Graveolens (Rose Geranium) Flower Oil, Dehydroacetic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Citronellol, Geraniol, Linalool, Citral, Limonene.
Bardzo dobry krem, który współgra z mineralnymi kosmetykami do makijażu. Dla mojej skóry niestety nie jest wystarczająco nawilżający, ale tak sobie myślę, że na czas wakacyjnych upałów będzie w sam raz!
2 komentarze
Ja ma m z kolei problem z doborem dobrego kremu, po którym bym się nie świeciła 😉
Ja nie mam tego problemu i niestety nie jestem w stanie Ci podpowiedzieć. A jaki krem do tej pory najlepiej się u Ciebie sprawdził? 🙂