Najnowszy produkt marki YOPE już wpadł w moje ręce, a jest to żel pod prysznic o niespotykanym dotąd zapachu. Nie są to owocowe, lekkie zapachy, a ciut mocniejsze i eleganckie nuty orientalne. Mamy do wyboru 3 wersje zapachowe: dziurawiec z rozmarynem, kadzidłowiec oraz geranium. Długo się zastanawiałam jaki zapach wybrać, bo tyle opinii co osób 😉 Mój wybór padł na dziurawiec. I te opakowania piękne jak zawsze 😀
Naturalny żel pod prysznic Dziurawiec YOPE, 400ml, 18,99zł
A jak wrażenia po stosowaniu nowego żelu pod prysznic YOPE:
- zapach mnie nie powala, tzn.myślałam, że będzie bardziej intensywny
- nie pozostawia zapachu na skórze po wyjściu spod prysznica
- nawilża skórę (nie ma uczucia ściągnięcia skóry)
- dosyć gęsty, trzeba go długo zmywać
- wygodny dozownik
- oczywiście piękny design opakowania
- fajny skład opisany poniżej
Czy jakieś nowości w składzie? Tak i to całkiem sporo. A tak dla porównania przypominam o poprzednim produkcie YOPE, który opisałam, czyli mydło figowe.
- Sodium Cocoamphoacetate jest mieszaniną soli sodowych glicynianów kwasów tłuszczowych oleju kokosowego. Bardzo łagodna dla skóry. Lauryl Glucoside, czyli glukozyd laurylowy należy do grupy związków o nazwie „alkilopoliglukozydy”, są to środki powierzchniowo czynne, mające w swojej budowie cząsteczki cukru prostego.
- Glukozyd laurylowy to pochodna kwasu glutaminowego i kwasów tłuszczowych (z oleju kokosowego). Jest to delikatny i skuteczny detergent biodegradowalny o charakterze niejonowym. Łagodny dla skóry i włosów, posiada również właściwości lekko kondycjonujące.
- Sodium Chloride to sól sodowa kwasu chlorowodorowego. Nieorganiczny związek chemiczny. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Może wysuszać skórę i włosy bądź działać drażniąco.
- Sodium Lauroyl Methyl Isethionate to anionowa substancja powierzchniowo czynna pochodzenia naturalnego. Biodegradowalna. Bardzo łagodna substancja myjąca. Najczęściej stosowana w produktach myjących dla dzieci oraz jako zastępnik siarczanów, np. SLES, SLS.
- Sorbitan Sesquicaprylate to niejonowa syntetyczna substancja powierzchniowo czynna. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Łagodna substancja myjąca. Pełni rolę modyfikatora reologii, czyli poprawia konsystencję w preparatach myjących.
- Hypericum Perforatum Flower Extract jest to ekstrakt uzyskany z dziurawca pospolitego. Stosowany jest jako modyfikator reologii produktów takich jak produkty do pilęgnacji skóry, szampony i produkty do kąpieli. Powoduje nawilżenie i odbudowę suchej oraz zniszczonej skóry nadając tym samym jędrność. Używany jest też w produktach przeciwłupieżowych.
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Citric Acid, Sorbitan Sesquicaprylate, Parfum, Glycerin, Hypericum Perforatum Flower Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
Podsumowując, muszę powiedzieć, że jest to poprawny naturalny żel pod prysznic. Nie powalił mnie na kolana. Zapach, krótko się utrzymuje i nie do końca mi odpowiada w tym okresie letnim. Zdecydowanie wolę mydło figowe. Może spróbuje dwóch pozostałych zapachów i będą bardziej zdecydowane od tego. Tak więc mam mieszane uczucia…
A u Was zagościł już nowy produkt od YOPE? Jak podobają się Wam nowe zapachy?
4 komentarze
Tak, zagościły dwa zapachy 🙂
A który bardziej Ci się spodobał zapach? 🙂
Ja mam żel pod prysznic o zapachu kadzidłowca i rozmarynu. Produkt ten ze względu na zapach okazał się bardziej odpowiedni dla mojego męża. Wreszcie trafiło się coś także dla Niego 🙂 ja za to dzięki Twoim recenzjom zaopatrzyłam się w mydła w płynie i kremy do rąk od Yope. Polecam je wszystkim a szczególnie osobom, które tak jak ja przy częstym myciu rąk odczuwają duże przesuszenie i podrażnienie. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
Bardzo się cieszę, ze produkty Yope przypadły Wam do gustu ☺️ Również uwielbiam mydła i kremy😘 Dziękuję za miłe słowa i również Was pozdrawiam i mocno ściskam ❤️😘😘😘