Kolejna promocja w Rossmannie zachęciła mnie do kupienia serum z wit.C, do którego dość długo się przymierzałam, ale, że były wakacje i dużo słońca to przesuwałam tę decyzję. To jest mój pierwszy kontakt z tą marką dlatego poniżej znajdziecie parę słów o firmie Mincer Pharma.
Produkuje ona kosmetyki dla kobiet w każdym wieku i o każdym typie cery już od 1989 roku. „Głównym składnikiem aktywnym, którego jakość i skuteczność doceniają zarówno lekarze, naukowcy i kosmetolodzy jest witamina C – niekwestionowana królowa pielęgnacji skóry.”
Do swoich pierwszych testów wybrałam serum z witaminą C Mincer No.606. Jest w nim „zastosowana niezwykle stabilna, wyjątkowo odporna na oksydację i wysokie temperatury czysta witamina C TETRA w bardzo dużym stężeniu 70mg/ml. Ta unikalna odmiana witaminy C jest rozpuszczalna tylko w olejach. Jej doskonałe właściwości są konsekwencją wysokiej stabilności oraz rewelacyjnej wchłanialności. To z kolei przekłada się na skuteczną ochronę przed działaniem promieni UVA/UVB, przedwczesnym starzeniem, niedoskonałościami, przebarwieniami i „zmęczeniem” skóry.”
Serum z witaminą C No.606 Mincer Pharma 15 ml, 67,99 zł
Wrażenia:
- szybko się wchłania
- wydajny
- ja stosuję kilka kropel rano z kremem, a wieczorem solo
- można stosować rano i wieczorem
- przyjemny zapach
- aby zauważyć wyraźną poprawę, muszę jeszcze poczekać, ale napięcie i gładkość skóry już zaobserwowałam
- skład świetny: mocna dawka stabilnej wit. C oraz dużo olejów, które bardzo lubię w preparatach do pielęgnacji twarzy: abisyński, z owoców rokitnika, słonecznikowy, sezamowy, macadamia i wiele innych. Nie ma informacji, czy użyte oleje są rafinowane czy nie-taka dodatkowa informacja byłaby bardzo przydatna.
- cena regularna jest dość wysoka, ale ja kupiłam za połowę ceny na promocji w klubie Rossmann
Ascorbyl Tetraisopalmitate to aktywna forma witaminy C opisana we wstępie.
Crambe Abyssinica (Abyssinian) Seed Oil to olej z nasion Crambe Abyssinica. Pochodzi z regionu Morza Śródziemnego. Jest bardzo odporny na utlenianie, w przeciwieństwie do wielu olejów roślinnych, ponieważ zawiera duży procent kwasów tłuszczowych C22.
Olej ten jest łatwo wchłaniany i nie pozostawia uczucia lepkości ani tłustości.
Olej abisyński zawiera mnóstwo zarówno kwasu linolowego, jak i kwasu linolenowego. Kwas linolowy, kwas tłuszczowy Omega 6, jest pomocny w regeneracji skóry, natomiast Kwas Linolenowy, Omega 3, działa przeciwzapalnie, komunikując się z komórką i kondycjonuje skórę.
Silybum Marianum Seed Oil to olej pozyskiwany z nasion ostropestu plamistego. Silny przeciwutleniacz. Działa nawilżająco, przeciwstarzeniowo, regeneruje skórę. Odbudowuje barierę lipidową naskórka, działa ochronnie. Stymuluje odnowę komórek skóry.
Hippophae Rhamnoides Oil to olej z rokitnika. Ma wysoką zawartość witaminy A. Dodatkowo olej z owoców rokitnika zawiera wysoką dawkę witaminy E, minerałów oraz flawonoidów. Jako nieliczny olej roślinny zawiera wysokie stężenie kwasu tłuszczowego palmityno-oleinowego – Omega-7, który jest nieobecny w oleju z nasion rokitnika. Kwas Omega-7 (palmityno-oleinowy) jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego.
Skład INCI:
Coco-Caprylate/Caprate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Crambe Abyssinica (Abyssinian) Seed Oil, Silybum Marianum Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Zea Mays (Corn) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Elaeis Guineensis Oil, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Propylene Glycol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Limon Peel Oil, Citral, Limonene, Linalool, Parfum, Benzyl Salicylate.
Serum z witaminą C No.606 Mincer Pharma oprócz zawartości wysokiej jakości witaminy zawiera również bardzo cenne oleje, które działają niesamowicie na skórę. Mam nadzieję, że przy dłuższym i regularnym stosowaniu zauważę więcej pozytywnych zmian.
Lubicie kosmetyki z witaminą C? Stosujecie je tylko w zimie czy przez cały rok?
2 komentarze
Ciekaw jestem jak została wprowadzona i wykorzystana witamina C, która jest rozpuszczalna i aktywna w wodzie, w środowisku tłuszczowym (oleju)? I co komu przyjdzie z wysokiej jakości witaminy C skoro ona nie działa?
W tym serum użyta jest olejowa forma witaminy C w stężeniu 7%. Tak! Takie istnieją 🙂 dokładnie jest to Tetrahexyldecyl Ascorbate lub Ascorbyl Isostearate. Faktycznie jest ona łagodną formą i na efekty trzeba czekać dłużej, ale jest idealna dla osób o cerze delikatnej oraz wrażliwej, a także dla osób, które nie tolerują wit.C w postaci kwasu askorbinowego.