Pierwsza moja wizyta na stronie Kontigo zakończyła się zakupami w promocji oczywiście, bo jakby inaczej kosmetyków Biolove. Wybrałam żel pod prysznic Biolove o zapachu borówki 🙂 drugi kupiony dla koleżanki to orzeźwiający grejpfrut. Długo zbierałam się, aby wypróbować ich kosmetyki, a widziałam, że ofertę mają dość szeroką. Przede wszystkim posiadają kosmetyki do pielęgnacji ciała: żele, peelingi, masła, mgiełki, olejki czy sole do kąpieli. Jest to kolejna polska marka, która stawia na naturalne składniki, jak i ładny design opakowań. Co jakiś czas pojawiają się nowe warianty zapachowe, które na pewno będę śledzić.
Żel pod prysznic Biolove 250 ml, 14,99 zł
- gęsta konsystencja intensywny owocowy zapach
- pozostawia przyjemny film na skórze
- skóra jest nawilżona, nie ma uczucia napięcia i ściągnięcia
- / – dlatego, że jest taki gęsty długo się zmywa
- prawie się nie pieni, bo zastosowane są naturalne zamienniki SLS i SLES. Wszystkich chętnych, aby zagłębić ten temat, odsyłam tu http://www.greenforskin.pl/index.php/2017/06/30/sls-i-saponiny/
- super skład
Składy obu produktów są świetne i prawie identyczne. Prawie tzn. mają inne kompozycje zapachowe zaznaczone na fioletowo (są to potencjalne alergeny). Dodatkowo wersja z grejpfrutem zawiera Citrus Paradisi Peel Oil, czyli olejek ze skórki grejpfruta. Działa rewelacyjnie na likwidowanie plam, chroni przed cellulitis, rozstępami skóry, jak również ładnie pachnie :). Reszta składników to:
- Cocamidopropyl Betaine CAPB- Kokamidopropylobetaina jest to związek organiczny pochodzący z oleju kokosowego. Stosowany jako substancja myjącą i pianotwórczą. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Ma niski potencjał uczulający.
- Lauryl Glucoside – Glukozyd laurylowy należy do grupy związków o nazwie „alkilopoliglukozydy”, są to środki powierzchniowo czynne, mające w swojej budowie cząsteczki cukru prostego. Glukozyd laurylowy to pochodna kwasu glutaminowego i kwasów tłuszczowych (z oleju kokosowego). Jest to delikatny i skuteczny detergent biodegradowalny o charakterze niejonowym. Łagodny dla skóry i włosów, posiada również właściwości lekko kondycjonujące.
- Glycerin to organiczny związek chemiczny z grupy cukroli = alkohol trójwodorotlenowy. Silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia.
- Panthenol Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Pantenol po wniknięciu w skórę jest przekształcany do kwasu pantotenowego. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Jako Hydrofilowa substancja nawilżająca Nadaje skórze uczucie gładkości.
- Coco-Glucoside Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego. Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja hydrofilowa, bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie. Bezpieczna dla środowiska – biodegradowalna. Stabilna chemicznie. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja myjąca.
- Glyceryl Oleate monogliceryd kwasu oleinowego. Jest naturalnym emulgatorem – wpływa na konsystencję kosmetyku. Dobrze nawilża, utrzymuje wilgoć skóry. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów. Nadaje połysk. Substancja zwilżająca – ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca.
- Benzyl Alcohol jest to organiczny związek chemiczny. W postaci estrów występuje naturalnie w olejkach eterycznych. Pełni rolę rozpuszczalnika. W związku z jego przyjemną, jaśminową wonią, jest stosowany jako składnik kompozycji zapachowych. Konserwant – przedłuża trwałość kosmetyku. Pełni także funkcję regulatora lepkości.
- Citric acid, czyli kwas cytrynowy należy do grupy alfahydroksykwasów (AHA). Substancja rozpuszczalna w wodzie. Występuje naturalnie w przyrodzie, w roślinach i organizmach zwierzęcych. Substancja należy do alfahydroksykwasów (AHA) wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę. Pełni funkcję sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Regulator pH
- Dehydroacetic acid, czyli kwas dehydrooctowy to identyczny z naturalnymi łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami.
Skład Blueberry: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric acid, Dehydroacetic acid.
Skład Grapefriut: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Citrus Paradisi Peel Oil, Benzyl Alcohol, Citric acid, Dehydroacetic acid, Limonene, Linalool, Citral.
Fajny produkt w przystępnej cenie. Bardzo dobry skład i dużo wariantów zapachowych. Polecam 🙂
A Wy poznałyście już produkty Biolove? Jakie zapachy lubicie najbardziej?